kadra

Dla naszych nauczycieli praca z dziećmi to pasja. Tworząc zespół zwracamy uwagę na doświadczenie w wychowaniu i edukacji. Kładziemy nacisk na nieustanny rozwój naszych umiejętności.

Nauczyciele zajęć dodatkowych to przede wszystkim dobrzy pedagodzy i osoby nastawione na zrozumienie potrzeb przedszkolaków. Zadbaliśmy też o to, by cały personel przedszkola Patison, stanowiły osoby z ciepłym nastawieniem do dzieci.

DYREKTOR

dr JULIA JANOWSKA - dyrektor i nauczyciel. Pedagogika Montessori to jej pasja, dzięki której wybrała studia pedagogiczne i wychowanie przedszkolne. Ukończyła z wyróżnieniem Studia Pedagogiczne Edukacja Początkowa z Reedukacją na Uniwersytecie Warszawskim. W maju 2015 obroniła przewód doktorski. Praca doktorska poświęcona jest charakterystyce pedagogiki Montessori w przedszkolach i instytucjach szkolących nauczycieli w Polsce. Od 2003 r. pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w przedszkolu Montessori. Od 2006 r. gościnnie prowadzi wykłady na temat Pedagogiki Montessori dla studentów podyplomowych studiów pedagogicznych na UW.

Wykształcenie montessoriańskie zdobyła podczas rocznego kursu organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Nr 8 KSW, kursu I i II stopnia w austriackim Intitut fuer aktives Lernen w Wiedniu uzyskując certyfikat na kraje niemieckojęzyczne, kursu przedszkolnego organizowanego przez The Canadian Montessori Teacher Education Institute, ukończonego dyplomem MACTE (międzynarodowa instytucja akredytująca edukację nauczycieli Montessori). Zobacz dyplomy... W 2008 r. uczestniczyła w kursie „Exploring Teacher Quality (with the use of Reflective Tools)” w Ljublianie, a w 2009 r. w szkoleniu Polskiego Instytutu Montessori nt. organizacji i zarządzania przedszkolem prowadzonym według pedagogiki Marii Montessori. Była słuchaczem kursu z zakresu nauki szkolenia trenerów pedagogiki Montessori prowadzonego przez Instytut. Bierze czynny udział w Ogólnopolskich konferencjach Montessori organizowanych przez PIM.

Od 2005 r pracuje jako nauczyciel wychowawca w przedszkolach Montessori. W 2011 r. była konsultantem merytorycznym projektu edukacyjnego dla 6 latków prowadzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Regularnie pisuje do periodyku „Bliżej Przedszkola”. Na zlecenie Polskiego Instytutu Montessori przygotowała program kursu dla rodziców, którego celem jest wdrażanie metody Montessori w życiu codziennym. Prywatnie żona Konrada - mama Leopolda, Wincentego i Jana.

NAUCZYCIELE GRUP PRZEDSZKOLNYCH

MAJA KULETA - Posiada dyplom magistra w kierunku pedagogika przedszkolna i psychologia szkolna. Uwielbia prace z dziećmi i z wielką przyjemnością wdraża się w wychowanie Montessori. Mama trzyletniego synka Adasia.

KATARZYNA MICHALSKA - słuchaczka kursu Wczesnej Edukacji Montessori prowadzonego przez Polski Instytut Montessori. Ukończyła studia pedagogiczne. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość. Dzieci zadziwiają ją każdego dnia swoimi pomysłami, świeżością umysłu i inteligencją. Interesuje się psychologią, wczesnym nauczaniem języka angielskiego oraz technikami plastycznymi wykorzystywanymi w pracy z dziećmi. Prywatnie jest szczęśliwą mężatką i mamą dwuletniej Oli.

MARLENA SKIBIŃSKA - adeptka kursu Wczesnej Edukacji Montessori prowadzonego przez Polski Instytut Montessori. Ukończyła studia na edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych ze specjalnością arteterapia. Dusza artystyczna. Absolwentka liceum plastycznego. Ukończyła również szkołę muzyczną gdzie zdobyła umiejętność gry na keyboardzie i doskonaliła śpiew. Działania artystyczne chce połączyć w pracy z dziećmi i zadbać o to, aby rozwijały swoje umiejętności. Prywatnie szczęśliwa mężatka.

NAUCZYCIELE GRUPY TODDLERSÓW (najmłodsi)

NAUCZYCIELE WSPOMAGAJĄCY

KAJA SOŃTA - jest instruktorem, tancerzem i choreografem. Współzałożycielka Studia Tańca i Ruchu TWIST w Błoniu. Szkoliła się w Nowym Jorku (Alvin Ailey American Dance Theater, Steps on Broadway). Dzięki kilkuletniej pracy w zawodzie instruktora w przedszkolach, szkołach a także na obozach i koloniach tanecznych ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Jako trener i choreograf ma już na swoim koncie kilka sukcesów m.in. 1 miejsce w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych 2013 r.; 1 miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Elblągu; 1 miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "HRONOVSKE JABLICKO" Czechy 2013r.

W naszym przedszkolu pani Kaja dba o dobrą kondycję fizyczną dzieci oraz prowadzi taniec dla chętnych.

.