zajęcia

montessori grodzisk mazowieckiWszystkie zajęcia prowadzone są według zasad pedagogiki Marii Montessori (przeczytaj o metodzie).

Realizujemy podstawę programową MEN.

W ramach czesnego zapewniamy zajęcia (szczegółowo opisane poniżej):

- język angielski 5 razy w tygodniu; - gimnnastykę 2 razy w tygodniu; - zajęcia muzyczno-rytmiczne 2 razy w tygodniu; - przyrodnicze; - rozwijające umiejętności matematyczne; - rozwijajcie umiejętności językowe; - plastykę; - warsztaty kulinarne; - zajęcia kształtujące umiejętności interpersonalne oraz lekcje gracji,
 
Dzieci mają zapewnioną diagnozę logopedyczną, opiekę psychologa oraz program przygotowania do szkoły.

PLAN DNIA

Rozkład dnia w Patisonie będzie regulowany w zależności od pory roku. Chcemy, aby dzieci przebywały na świeżym powietrzu każdego dnia, bez względu na pogodę, tym bardziej, że do dyspozycji mamy piękny ogród.

Od 7.00 dzieci przychodzą, jedzą śniadanie, pielęgnują ogródek lub - w porze zimowej - wspólnie bawią się i śpiewają w sali.

9.00 - każdego dnia o tej porze wspólną rozmową rozpoczynamy pracę własną. Dzieci mają do dyspozycji salę, w której przygotowaliśmy dla nich zajęcia z różnych dziedzin. Można tu bawić się wodą, sprawdzać co pływa, co tonie, przesypywać, szukać poukrywanych w fasolkach przedmiotów, trenować wiązanie sznurowadeł, prać na prawdziwej tarze, odklejać jak filatelista znaczki od kopert, wycinać, kleić, odrysowywać, kolorować, kroić, malować, doświadczać wszystkimi zmysłami faktur, zapachów, ciężaru, wielkości przedmiotów, wreszcie poznawać litery i liczby. A wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli. (tu znajdziesz opis zajęć i metody).

Około 11.30 wyjście na dwór. Do dyspozycji dzieci jest plac zabaw oraz przylegający do przedszkola wspaniały ogród.

Około 13:00 podajemy dwudaniowy obiad.

Od 14:00 do 14:30 to czas na odpoczynek, wyciszenie i czytanie książek.

Po południu dzieci uczestniczą w zajęciach (opisanych poniżej).

Około 15:30 przed popołudniowym wyjściem na powietrze dzieci zjedzą podwieczorek i posprzątają po nim, a także uporządkują salę, przygotowując ją do kolejnego dnia. W tym czasie będą również odbywać się zajęcia dodatkowe.

ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO

montessori leszno k/błoniaAngielski - zajęcia z angielskiego odbywają się codziennie i są prowadzone przez dyplomowanego lektora j. angielskiego.  W prcy z dzieći wykorzystujemy metodę CLIL (Content and language integrated learning) czyli zintegrowanego nauczania treści i języka. Co to oznacza? Język angielski jest integralną częścią codzinnej pracy dzieci w przedszkolu. Dzięki tej metodzie, język obcy będzie dla nich naturalnym narzędziem komunikacji. Nauczyciel będąc w przedszkolu i pracując z dzieći posługuje się włącznie językiem angielskim.

 

Gimnastyka – w wieku przedszkolnym dzieci potrzebują dużo ruchu i rozwijania motoryki dużej. Ćwiczenia polepszą koordynację dzieci, a elementy baletu pomogą w trzymaniu odpowiedniej postawy ciała.

Muzyka – dzieci są szczególnie wrażliwe na rytm i piękne dźwięki, prócz codziennego wspólnego śpiewania będzie przychodziła do nas muzykolog, która rozwinie talenty muzyczne dzieci.

Angielski – kiedy dzieci uczą się ojczystego języka przychodzi im to łatwo, ponieważ w naturalny sposób ich zmysły są nastawione na zapamiętywanie nowych dźwięków. Dlatego też warto od najmłodszych lat uczyć języka obcego, w naszym przedszkolu będzie to angielski aby zobaczyć inne dodatkowe opcje proszę zajrzeć do zakładki zajęcia dodatkowe.

Zajęcia przyrodnicze – to program zapoznawania dzieci z przyrodą. Zajęcia prowadzone na łonie natury w przylegającym do przedszkola bajkowym ogrodzie to przede wszystkim czas chłonięcia przez dzieci wszystkimi zmysłami doświadczeń które daje przyroda.

Ćwiczenia ciszy – niemal niemożliwy jest rozwój życia wewnętrznego w ciągłym zgiełku i w hałasie życia codziennego. Aby ułatwić dzieciom zdobywanie panowania nad własnym ciałem i myślami będziemy uczyli się bycia razem ale w ciszy. Pomogą nam w tym zabawy oraz specjalne miejsce w ogrodzie zwane Kącikiem Ciszy.

Projekty plastyczne – codziennie w sali jest dostępna sztaluga z farbami oraz stemplami. Ponadto aktualizowany co tydzień przez nauczyciela kącik plastyczny oferuje każdemu dziecku miejsce do samodzielnego wykonania według wskazówek nauczyciela pracy plastycznej.

montessori otrębusyLekcje gracji – dzieci potrzebują zasad, w wieku 3 lat są szczególnie wrażliwe na kontakty społeczne dlatego podczas lekcji gracji będziemy uczyć się grzecznego zachowania: w jaki sposób dzielić się zabawkami, jak się witać i żegnać, jak prosić o pomoc… Wykorzystamy do tego wprawki teatralne, które uaktywniają dzieci i pozwalają na kształtowanie właściwych postaw.

Warsztat pieczenia chleba – co tydzień będziemy piekli chleb razowy dla przedszkolaków. Montessoriański sposób na uczenie dzieci pieczenia chleba, wygląda tak, że co tydzień robimy to w ten sam sposób, dla utrwalenia powstanie książeczka jak przygotować ciasto na chleb, tak żeby każdy mógł spróbować zrobić go samodzielnie. Wypiek chleba będzie naszym cotygodniowym rytuałem, oprócz tego przewidujemy również inne wspólne z dziećmi kulinarne działania.

ZAJĘCIA DODATKOWE (ODPŁATNE)

Tańce – zajęcia dla dzieci, dla których gimnastyka to za mało, lubią bawić się przy muzyce. Tych zajęć nie mogło zabraknąć w naszej ofercie, wszak Błonie to roztańczone miasto!
Ceramika - na zajęciach dzieci zaczarowują glinę i zamieniają ją w misy, patery, talerze, wazony. Na zajęciach za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają także jako smoki, dinozaury, psy lub koty.

Inne zajęcia wprowadzone na życzenie rodziców – jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.


© Przedszkole Montessori Patison | programowanie: 8006.pl