żywienie

Zdrowa dieta i naturalna żywność to nasza osobista pasja dlatego zależy nam, aby wychowywać dzieci zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Promujemy jedzenie warzyw i owoców. Raz w tygodniu dzieci będą samodzielnie wypiekały dla całego przedszkola chleb razowy. Bliskie otoczenie ogrodu sprawia, że wspólnie dbamy o pielęgnację grządek z rzodkiewkami, dyniami, patisonami, marchewkami. Dieta jest tak zaplanowana aby podwieczorkowymi słodkimi przekąskami były owoce sezonowe i suszone owoce ekologiczne.

Dieta w przedszkolu jest zbilansowana przez dietetyka. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci dostają trzy posiłki: II śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. W razie potrzeby, w każdym momencie podajemy przekąski.

Od początku dzieci ucąć się samodzielnego jedzenia, np. w czasie pracy własnej drugie śniadanie jest wyłożone na stole. Kto zgłodnieje, może w dowolnym momencie podejść i przy stoliku spokojnie zjeść skomponowaną przez siebie kanapkę.

Wszystkie posiłki przygotowujmey na miejscu, we własnej kuchni pod okiem pani Ani - wykwalifikowanego kucharza :)